Uzvišeni slobodni udarac Dana Sparkesa zaslužio je Barnetovu reprizu iz Brentfordskog trilera

Barnet, posljednji neligaš u ovosezonskom FA Cupu, odbija napustiti natjecanje bez borbe. Možda će prvi put u svojoj povijesti proći u peti krug. Brentford sigurno neće očekivati ​​laku vožnju u reprizi na Griffin Parku nakon ovog uzbudljivog, prožimajućeg i kontroverznog ždrijeba u Košnici.

“Sjajno, kakva igra!” rekao je Barnetov menadžer, Darren Currie. “Svidjelo mi se. O tome bi nogomet trebao biti riječ. I to ćemo ponoviti sljedeći tjedan. ”

Očigledno je Barnetove igrače isprva potreslo ovo izjednačenje, od kojih je nekoliko očito stenjalo kad su se borili protiv Brentforda, a ne prestižnijih protivnika, nakon što su odigrali šok pobjeda u Sheffield Unitedu u trećem kolu.Tako da ždrijeb pete runde, napravljen neposredno prije početka ovdje, vjerojatno nije dočekan euforijom u kućnoj svlačionici, a potencijalno putovanje u Swansea City nije ništa bliže stvarima iz snova. No, stvaranje povijesti zasigurno jest, a Barnetovi igrači očito su bili potaknuti spoznajom da mogu hrabro otići tamo gdje njihov klub nikada nije bio. U košnici je bilo rekordnih 6.215 ljudi koji su svjedočili njihovom hrabrom pokušaju da opet pomute očekivanja. Barnet 3-3 Brentford: četvrto kolo FA kupa-kako se to dogodilo Pročitaj više

Devet milja dijeli ove londonske klubove, ali što se tiče sposobnosti, oni bi trebali biti međusobno udaljeni, sa 70 momčadi između strane Prvenstva i njihovih domaćina koji nisu u ligi u nogometnoj piramidi.Neko su vrijeme Curriejevi ljudi čak prijetili pobjedom, budući da je drugi pogodak u igri Shaq Coulthirst postavio Barnet 2-1 ispred u drugom dijelu. Brentford je uskoro izjednačio rezultat zahvaljujući penalu Neala Maupaya i mogao je misliti da je definitivno vratio prirodni red kada je Sergi Canos povisio na 3-2. No, došlo je do posljednjeg uboda u rep od ovog sraza Pčela, jer je Dan Sparkes poravnao na 3-3 ubacujući sjajan slobodni udarac u mrežu preko donje strane prečke.

“Moj najveći svaka čast Darrenu Currieju, igračima Barneta i njihovoj publici ”, rekao je danski menadžer Brentforda Thomas Frank. “Učinili su sve da stvore ovaj trenutak. Definitivno sam osjetio englesku kulturu FA kupa. ”

U ranim fazama nadolazećih visokih trzavica bilo je malo znakova.Will Huffer, koji je započeo tek drugi seniorski start nakon što je posuđen iz Leeds Uniteda zbog suspenzije Barnetovog prvog vratara, Marka Cousinsa, nije morao spasiti do 20. minute zahvaljujući budnosti svoje obrane. No nekoliko trenutaka nakon što je Canos zaustavio pitomi napor, pretukao ga je žestoki dalekometni udarac Mosesa Odubaja koji se odbio od stative.

Usprkos tome što su imali manje lopte, živahni domaćini predstavljali su dosta problema svojim posjetiteljima, ali ih je poništio trenutak predavanja Ollieja Watkinsa pet minuta prije pauze. Veznjak je sa skoro 30 metara pogodio niski udarac izvan Huffera. Manchester United planira osvetu za FA kup nakon što je izvučen protiv Chelseaja. Pročitaj više

Domaći navijači na terasi Bees proveli su poluvrijeme plešući kako bi se zagrijali i raspoloženi.Pet minuta u drugom dijelu skočili su od sreće jer je Barnet izjednačio. Ephron Mason-Clark postigao je pogodak pogotkom s desne strane prije nego što je prešao Coulthirst, koji je s 10 metara zabio u mrežu.Domaći nisu bili zadovoljni: tri minute kasnije preuzeli su vodstvo, izazvavši haos u obrani gostiju prije nego što je Coulthirst, jednom suigrač Harryja Kanea u U-23 Tottenhama, pucao u mrežu. “Potičem ga da se izrazi”, rekao je Currie iz Coulthirsta. “Očekujem da se izrazi”, rekao je Currie. “Kad uđe u posljednju trećinu, što god ga čini sretnim, samo to učini.”

Brentford je brzo izjednačio, ali ne bez kontroverzi, Maupay je pretvorio kazneni udarac dosuđen kada je Watkins pao pod izazovom Davida Tutonde. “Bilo je to divno ronjenje, da budemo pošteni”, rekao je Currie, koji je rekao da mu je rečeno da se Watkins ispričao Tutondi nakon što je Maupay postigao gol.Frank je inzistirao da njegov igrač nije ronilac. “Za mene je Ollie Watkins jedan od najiskrenijih igrača koje poznajem i nikada neće namjerno zaroniti”, rekao je.

Obje su ekipe u posljednjih pola sata pobijedile pobjedu. Brentford je pogodio u visokoj protuudar u 72. minuti, Canos je uredno završio nakon ubačaja s desne strane Henrika Dalsgaarda, koji je upravo izbio s klupe. No, Brentford ipak nije mogao riješiti neligaše. Tri minute kasnije, još jedna zamjena, Sparkes je poravnao na 3-3 sjajnim slobodnim udarcem lijevom nogom.

Odubajo je ponovno pogodio stativu jer je Brentford učinio sve što je mogao da se otrese Barneta jednom zauvijek, osim optužena strana izvan lige ne bi popustila. The Fiver: prijavite se i dobijte našu svakodnevnu nogometnu e-poštu.