Tottenham je izgubio od Liverpoola u naslovnoj borbi, Arsenal je postavio četiri gola

Postavljeno vrijeme je odigrano, Eriksen je šutirao iz kornera, metak je odskočio od izvučenog pora Alderweirelda, teško je krenuo u loptu, ali ga je poslao sljedeći. Čak ni drugi gol Tottenhamovog drugog pogotka nije pao.

Čak je i Liverpool mogao pobijediti, a on je imao nekoliko prilika. Prvi gol utakmice pao je na 51 minutu nakon što je napadač šutirao 12 metara Coutinho.

Gosti nisu dugo igrali, Eriksen je još uvijek udario loptu, Kane je šepao protiv Lovrena i pucao na daleko štapovi. Bila je to 22. sezona lige, s tri strijelca do tri više od Leicester’s Varde.

Na kraju, Tottenham je bio blizu pobjede, tražio je tri boda.Ali golemi napori nisu mu donijeli.

Arsenalovi nogometaši vratili su Watford porazom od četvrtfinala FA Kupa i pobijedili s 4-0. Petr Čech, koji se vraća nakon ozljede, nije intervenirao u utakmici i cijeli je dvoboj gledao s klupe.

Osim povratka Petr Čecha, trener Arsenala Wenger bio je zadovoljan s drugim marodisima, uključujući Tomáša Rosickýja koji su uključeni u proces obuke. [Na klupi zamjena, međutim, samo je češka momčad bila jedina, a ista postava je odigrana kao u posljednjem uspješnom dvoboju protiv Evertona.

Arsenal je počeo uklanjati Watford iz kupa munje brzo – već u petoj minuti Alexis Sánchez pronašao dobar prolaz Alex Iwobi, čileanski veznjak, nadmašio je vratara i poslao doma na vodstvo. Oba igrača promijenila su svoje uloge nekoliko trenutaka kasnije i Iwobi je udvostručio vodstvo Arsenala. Watford se nadao da će preokrenuti nepovoljnu situaciju u drugom poluvremenu, ali je upravo suprotno. Ubrzo nakon pauze pobijedio je Hectora Bellerina, ispalio iz prve i, uz pomoć nesretnog Ben Watsona, povećao na 3: 0 za Arsenal.Na kraju je dodao i četvrti gol, naizmjenično Theo Walcott.

Povjerioci Arsena Wengera doveli su Leicester do osam poena. Aston Villy više nije bio Remi Garde, privremeno zamijenio Erik Black. Njegov kolega, Hiddink, nije mogao računati na Chelsea zbog suspendiranog Diega Costa, kojeg je zamijenio Loic Rémy na vrhu napada. Prvi start Chelsea postigao je Amerikanac Matt Miazga.

Londonski je klub prvi put osvojio 26 minuta da pobijedi Astona Villyja.César Azpilicueta je imao pravo vrijeme za slanje točnog prijema mladom Rubenu Loftus-Cheeku u prvom pogotku.

Tijekom prvog poluvremena bila je još jedna prva nagrada – ozlijeđeni Remi zamijenjen je Alexandre Pato, koji je u točno određeno vrijeme promijenio kaznu. Brazilac, koji je 64 dana čekao na Chelsea, borio se u kaznenom udarcu.

Aston Ville tada nije potpuno ušao u drugo poluvrijeme jer je gotovo odmah nakon povratka iz svlačionica pobijedio. Na kraju prekrasne kombinacije Chelsea je stajao Pedro, koji se udobno povećao na 3: 0. Špansko krilo dodalo je još jedan gol – golman Brad Guzan ga je pogodio metkom i bivši igrač Barcelone namjestio je rezultat na 4: 0.Chelsea, s trenericom Hiddinka, izgubio je 15 uzastopnih dvoboja.

Manchester City ima početnika na Bournemouthu i počeo je utakmicu u Realm of Dreams. Nakon dvadeset minuta vodio je 3: 0. Armin Boruce je prvi postigao pogodak između Arsenala Borucea Arsenala iz Fernanda i Arsenala Borucea koji nije uspio postići pogodak pogađajući po desnoj strani. Sergio Agüero. Povjerenici Manuele Pellegrini zadržali su svoje prvo poluvrijeme, dodali još jedan gol i četvrto mjesto u vodstvu ispred West Ham-a, West Ham je upravo došao pred svoje navijače u utakmici protiv Crystal Palacea.Gosti su pogodili mrežu i postigli pogodak za 2 – 3. Nakon kornera, Dimitriho Payeta izveo je udarac iz kornera. Međutim, West Ham nije imao čvrsto vodstvo, a Dwight Gayle se smjestio za Crystal Palace.

U nastavku igre, to je uglavnom bio boravak na najvišem engleskom natjecanju. Newcastle na tečaju Norwicha nakon dramatičnog završetka igre na kraju izgubio, a nade za spašavanje su se smanjile. Duel između Sunderlanda i West Bromwicha završio je bez gola. Stoke vezan za Swansea doma 2: 2