Šest postupaka. Česi su pobjedili u Melbourneu, Kvitova je pao

Na početku drugog dana Australian Opena se činilo da Češki tenisači se danas u Melbourne nominacija Fed Cup dana – prvi program utakmice su se borili na plava sudovima istovremeno Karolina Pliskova Lucie Safarova, Barbora Strycova i Margaret Vondroušová. . A u isto vrijeme također igrao mušku češki derbi između Jiri Vesely i Vaclava Šafránek

Suvereni Carolina Plíšková i Berdych

Čast otvoriti današnji program u središnjem dvorištu Rod Lavera dobio je Karolinu Plíšková. Paragvaj pobijedio suparnika Cepedovou prošle godine na Roland Garrosu u tri seta, ove godine u Melbourneu uspjeli čak i brže.

80.iskusan igrač na svjetskoj premijeri u glavnoj konkurenciji na Australian Openu, Plíšková glavni sud osahala dovoljno tijekom prošlogodišnje kampanje u četvrtfinale turnira. Očekivana nadmoć omiljen Česi očitovala već početni Break 2: 1 i Plíšková na kraju vodio prvi set kontroliranog pobjede 6: 3.

Jedini manji komplikacija došao u drugom setu, kada je Češka voditi 4: 1 za neko vrijeme usporio. Plíšková prvo propustila za rezultat 5: 3 u početnih točaka podnošenje utakmica, konačno je izgubio servis, a onda je samo u odnosu na loptu 5: 5. Dalje se proteže utakmicu, ali on nije, a kad Plíšková usluga suparnici završio utakmicu na svojim mjestima trećih utakmica.

„Danas je bio takav protrpěné, ali nadam se da sljedeći put osjećam malo bolje.Usluga ja stvarno ne rade, iako je par aseva, no gotovo sve ostalo sam uhrála putem razmjene. „Pronađeno unatoč dobitnih nedostataka Carolina Plíšková.

U drugom krugu će biti predstavljen i Tomas Berdych. Češka tenisačica u dva sata i pet minuta da se popne domaći tenisač Alex de Minaura 6: 3, 3: 6, 6: 0-6: 1.

Berdych turnir devetnaest, u uvodnom dvoboju počinio nikakve komplikacije. Češka visok muškarac naslonjen na teškoj uprave, također je dobro na mreži i moždanog udara od početnih vrijednosti.

Neuspjeh tada 32-godišnji češki zabio u drugom setu, kada je počeo gomilati jednu pogrešku za drugom, često šalje loptu u kontaktu ili traka i dopustiti domaći tenisač koji se natjecao na Australian Openu po drugi put kao wild card, usporedite.

De Minaur drugi set nastojao spriječiti ponižavajući kanarinac, ali uzaludno.On se pridružio i dao ostavku u finalu set osvojio samo jedan dragulj

. Postupak i trio Češek

Češka tenisačica ali je ipak postići još nešto gornje strane, bez obzira na početno protunapad zaostaje, drugi put već vodi 6: 5 i nije neka čista igra na servis osvojio prvi set 7: 5.

U drugom setu pokazao je puno više struje međusobnu ravnotežu 2: 0 za češki i posebno zahvaljujući svojoj ruci levačce je Safarova sve top. Prilikom podnošenja neriješeno Australski imao tri meč boda i uznemiriti Tomljanovicová da ga prvo poslati u automobil i Safarov na sljedeći krug.

„Početak je bio nervozan na prvi gamech smo se borili malo s uslugom.Suparnik je ušao u nju, pogotovo s boka strane odigranog odličnog. U drugom setu je bilo bolje, i osjećao sam se bolje i bolje. „Procjena napretka Lucie Safarova.

Američki Ahn, suparnik Barbara ujaci, paucima ženske pojedinačno postignut zahvaljujući wild card. 105. borac, posebno u drugom setu, ali Strýcová nije prihvatio nikakvo iznenađenje. U drugom krugu Strycova će se suočiti s Španjolac Arruabarenaovou.

Sto posto Češka početak utorka dana zapečatila i Markéta Vondroušová pobjedu u prvom međusobnom dvoboju s Japanki Naraovou.

„Ja nisam baš na njegov najbolji , pa sam se morala mnogo boriti za svaku loptu.Drago mi je da je završio u dva seta „uživala komet prošle sezone

. Češka derbi bolje javile su Vesely

i ne samo Češka eliminacija doveo do Češkoj derbi između Jiri Vesely i Václav Šafránek , koja je glavna konkurencija borilo se uspješno ovladali vještinama na ljestvama kako bi se bolje rangiranje i iskusniji zemljak, ali nije bilo dovoljno.

Sretan otišao nakon setovima 6: 4, 6: 3, 6: 3, a nakon četiri prethodna neuspješna pokušaja u Melbourneu konačno prošao prvi krug

„vijencem Šafránek smo učinili zajedno. natrénovali puno i nismo imali pred sobom nešto za sakriti.Bila je zahtjevna i psihički svi znaju kako sam igrati pod pritiskom „, nije krio prije utakmica boji Jiri Vesely.

Šafranek preselio u glavnoj konkurenciji na Grand Slam turnira po drugi put zaredom. Posljednji put je to napravio u rujnu na US Openu.

„Sve u svemu siguran sam da će ovogodišnji Melbourne kao pozitivno, ali nakon danas sam razočaran. Da sam imao priliku, mogao bi biti uzbudljiviji. Nisam iskoristio maksimum. Mi smo prijatelji s Jirkom, mi smo prijatelji, zajedno smo razradili puno treninga.No, u tenisu sa se to dogodi, ja sam nesvjestan toga, s druge strane neto dodatne Češke „

Kvitova pao nakon tri sata borbe s Petkovicovou

Čak i tradicionalno veliko srce borac je pomogao Petra Kvitova pobjedničkom povratku na Australian Openu. U Melbourneu, nakon prošlogodišnje pauze uslijedio je nakon dvije godine pauze, a njezin comebeck kraju rastegnut na gotovo tri sata napornog borbe

Imati međusobnu ravnotežu s njemačkim rivalom Petkovicovou. (5: 4) ukazuju da će to biti roman u nastavcima. ali realnost je nadmašila očekivanja u australskom ljetnom poslijepodnevu.Prva bigslamova bitka počela je bolje od Nijemaca, ali gubitak prvog seta 3: 6 nije uzimao Kvitovu hrabrost.

Nakon što je osvojio vodstvo, bilo je 5: 4 i bila je bliska usporedba postavljenog statusa. U svom podnesku, ali Peter je prvi gubitak 0:40 i kasnije od dugog igre konačno okrenuo ukupno 8 brejkbolů nego prvi set setbolem još osvojili u 6: 4.

Ali to je bio samo uvod nevjerojatno bitka u odlučivanje Zakon. U njemu je Kvitova uspješno pretvorila tri Petkovića mecboli, a glasne skupine čeških navijača bile su u euforiji u auditoriju.A ako su naknadno dvaput osvojio je mogućnost sklapanja utakmicu servis, izgledalo je kao trijumfalni povratak.

Ni u jednom slučaju, međutim, Kvitova odgovarati bodova ili nedopracovala i uzbudljivu završnicu suprotno, to olakšalo Preobraženja četvrti meč bodova protivnika dvaput okrivio je u najmanju ruku odgovarajuće vrijeme. Unatoč uskoj poraza, ali Kvitova otpratili u svlačionicu ovacijama

. Nepogrešivo prijatelji

otkopčan i Kristina plíšková. Agnieszka Radwanska mogla omiljen u večernjoj utakmici u prvom setu i dobila ga fokusirati 6: 2, sljedeća dva seta, ali on je Polka i nakon pobjede 2: 6, 6: 3, 6: 2 ide dalje.Od jedanaest čeških tenisača u prvom krugu u Melbourneu i drugim borbama napreduje osam od njih.

Istraživanje napredovala u drugi krug Angelique Kerber. Nijemac je Anne-Len Fridsam dao prvu skup Kanari, a zatim joj je dopustio da osvoji samo četiri utakmice. Kerberos i na uvođenju Australian Open potvrdilo je odličnu formu kada je prije otvaranja Grand Slam sezone dominira pripremni turnir u Sydneyu.

Slovački tenisač Lukas Lacko proslavio je iznenađujući napredak na drugom kolu Australian Opena.

„Ja sam Vrlo mi je drago što ću opet igrati dobar tenis “, rekao je bivši svjetski lider Melbourne, 21, postavljen od strane igrača. Maria Sharapova nije oklijevao.Vrativši se na doping šal, ruske su zvijezde bile sjajne, njemački Tatiana Maria lako je igrao 6: 1 i 6: 4. Šarapova od 2003. godine u Melbourneu prvi unseeded igrač.

Isto tako prerano iz Australije Basher omot ravnu kanadski Miloš Raonić. Na 23. rang muški tenisač neadekvatna za slovačke Lukas Lacko iznenađujuće izgubio 7: 6 (7: 5), 5: 7, 4: 6, 6: 7 (4: 6).

Nakon šest mjeseci izostanak zbog dugotrajnih zdravstvenih problema, srpska zvijezda Novak Đoković vratila se na plave sudove. Novo i vodio Radek Stepanek svladao za sat i 52 minuta američkog Young igrao u tri seta 6: 1, 6: 2, 6: 4.Đoković je dodao svoju prvu Wimbledonsku pobjedu.