Demarai Grey privukao Leicester pobjedu u West Hamu kako bi zapečatio Pellegrinijevu smjenu

Na kraju je Manuel Pellegrini morao znati što slijedi.Nakon sramotnog poraza slabijeg momčadi Leicestera – četvrtog poraza West Ham-a zaredom kod kuće – zahvaljujući briljantnom pobjedničkom golu Demaraija Graya, osjećao se neminovnost da se veteranskom menadžeru malo više pokažu vrata više od 18 mjeseci nakon preuzimanja Davida Moyesa. West Ham smijenio je Manuela Pellegrinija kao menadžera nakon pada forme Pročitajte više

Ništa, od Blackpoolovog Iana Hollowaya u studenom 2010., menadžer Premier lige nije napravio toliko promjena na svom startu sastav ove rane sezone, jer se Brendan Rodgers odlučio ovdje, ali čak se i njegov drugi niz pokazao previše jakim za očajnu domaću momčad.

Unatoč tome što je vidio povratnika Lukasza Fabianskog kako je u prvom poluvremenu spasio jedanaesterac od Greya i Pablo Fornals otkazuju otvarač Kelechija Iheanachoa, Pellegrinijeva nejasna strana nikada nije izgledala sposobna za pobjedu i prepustila je terenu zboru nekolicine navijača koji su ostali do gorkog kraja.Možda je jedino iznenađenje to što 66-godišnjaku nije dana prilika da ostane u posjetu Bournemoutha londonskom stadionu na Novu godinu, iako su suvlasnici David Sullivan i David Gold zasigurno smatrali da nakon takve alternative nema alternative neustrašiv prikaz.

Sada će vjerojatno pasti na Moyesa da pokuša izvršiti drugi čin spašavanja u roku od tri sezone, s bivšim menadžerom Evertona koji je bio postavljen nekoliko tjedana.U vezi s tim dokazima, suočava se s pozamašnim zadatkom s obzirom na to da je Rodgers na Boxing Day napravio devet promjena na strani koju je Liverpool zabio sa 4: 0.

Odsustvo njihovog talismana, Jamieja Vardyja, objasnile su vijesti da je njegova supruga rodila kćer u satima prije početka, jer je Leicester postao tek šesta momčad u povijesti Premier lige koja je napravila devet ili više izmjena u svojoj početnoj postavi u meču prije prijelaza godine.

Osim prijema za Sir Geoffa Hursta, dok je minutnim pljeskom vodio svog suigrača, pobjednika Svjetskog kupa 1966., Martina Petersa, vijest da se Fabianski vratio zbog ozljede kuka zbog koje je posljednjih 11 utakmica u Premier ligi bio po strani. primio najveće klicanje domaćih navijača prije početka.Pellegrinijeva momčad bila je peta na tablici kada je poljski reprezentativac odigrao posljednju utakmicu protiv Bournemoutha krajem rujna, a njihova sezona doživjela je kolaps bez njega, izgubivši devet od 11 i primivši 21 gol u procesu jer su ih uvukli u probleme .José Mourinho vrijeđa Tottenhamove obrambene pogreške u Norwichu Pročitajte više

Ipak, povratak Fabianskog izgledao je kao da se pretvorio u noćnu moru u devetoj minuti kada je izjurio iz svog gola i izveo Iheanacha.Sudac David Coote odmah je pokazao na jedanaesterac, ali Greyu je nedostajalo snage, a vratar ga je lako odgurnuo na sigurno, čak i ako se činilo da ponavljanja pokazuju da je možda bio malo izvan svoje crte.

Domaći navijači su odbrusili svojim odobravanjem i urgirali na svoju stranu, ali najbolji West Ham koji je uspio reagirati bio je snažan udarac Arthura Masuakua iz daljine koji je zahtijevao cjeloviti zaron Kaspera Schmeichela da ga zaustavi. Natjerani su da plate za svoj nerad neposredno prije poluvremena, kada se loše zabio glavom iz Masuakua, a Ayoze Pérez je uspio zadržati loptu u igri i omogućiti Iheanachu da je pokaže u praznu mrežu.No, po njihovoj zasluzi, domaćini su bili na razini pet minuta nakon što je potez rezanja koji je potaknuo Felipe Anderson završio s time da je Fornals pomeo loptu kući.

Unatoč snažnom odgovoru West Hama na zaostajanje, govorio je da je Pellegrinijeva strana pokazala izrazit nedostatak hitnosti nakon što je izašla u drugo poluvrijeme. Uvođenje Michaila Antonia za slabašnog Sébastiena Hallera barem je pružilo više voljnog trkača od napadača od 45 milijuna funti, ali prije nego što je njegova zamjena uopće dodirnula loptu, Leicester je opet krenuo dalje.

Gray nije pogriješio vrijeme nakon vrhunskog trčanja Péreza koji je vidio kako Španjolac izbjegava pokušaje Issa Diopa da ga odvuče prije nego što je besprijekornim dodavanjem upao u svog suigrača. “Idete dolje s vilom”, izrugivali su se gostujući pristaše.Najavljujući Pellegrinijev odlazak 90 minuta nakon posljednjeg zvižduka, Gold i Sullivan očito su se složili.