Barcelona je pobijedila 4: 3 od Celte Vigo dok je Atlético Madrid bio na vrhu Lige

La Liga prvaci Barcelone bili su zapanjeni napadom na Celtu Vigo jer su izgubili 4-3 u kaotičnom susretu u nedjelju.Barça je imao priliku izaći na vrh tablice nakon što je Real Madrid odigrao 1-1 kod kuće na minusu Eibaru, ali je umjesto toga ispustio četiri gola na bivšoj strani trenera Luisa Enriquea i pao na drugi poraz u sezoni.

Iago Aspas završio je brzi pult kako bi udvostručio prednost domaće momčadi u 31. i dvije minute kasnije Barçaa je ponovno pogođen, a Jeremy Mathieu je ukrcao u svoju mrežu.

András Iniesta došao je na početku drugog poluvremena kako bi obilježio svoj 600. nastup za Barçu i zamislio dramatični preokret, pomažući Geradu Piqueu na glavnom golu i pomažući osvojiti kaznu koju je Neymar hladno pretvorio.

Barça je ponovno brzo stao na stražnju nogu nakon neugodne pogreške golmana Marc-Andre ter Stegena, koji je šutnuo loptu protiv Pabla Hernándeza i promatrao kako ide ravno u mrežu.

Pique je smanjio manjak na jedan gol u 87. minuti, ali nije mogao poništiti štetu koju je učinila Barça.

Rano u nedjelju, Fran Rico je zapanjio Bernabéua tako što je u šestoj minuti poveo Eibar u vodstvo, postigavši ​​prvi gol protiv Reala u La Ligi.

Gareth Bale je u 17. minuti krenuo na križ Cristiana Ronalda kako bi izjednačio i postigao svoj 50. La Liga cilj, ali nije mogao spriječiti četvrti straight draw za europske prvake u svim natjecanjima.

Nismo igrali u prvom poluvremenu i naši protivnici su to učinili.Drugo poluvrijeme bilo je puno bolje, što je nešto što smo u posljednje vrijeme previše govorili, ”rekao je trener Realova Zinedine Zidane.

Antoine Griezmann nadoknadio je nedostatak druge kazne u što većem broju igara tako što je pogodio prvi gol za Atlético, a Kevin Gameiro je zapečatio bodove koji su završili blizu, dok je kapetan Gabi također imao mjesto udarac odbio Valensijin stručnjak za uštedu kazne.